Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Zdraví dítěte - infekce nejsou zas tak špatné

rady v kategoriích: batole

V prvních šesti měsících nejsou děti obvykle nemocné. Je to způsobeno tím, že mají ještě dostatek protilátek od matky, které se k nim nejprve dostanou v děloze a pak přes mateřské mléko. Postupem času tato imunita opadá a vytvoření nového vlastního imunitního systému vyžaduje čas.

Většina matek by nejraději své dítě zabalila do vaty a tak jej ochránily před infekcemi. Ale běžné, ne příliš vážné infekce, jako je rýma nebo teplota, přispívají k rozvoji imunitního systému. Pokud Vaše dítě chodí do školky, přijde do styku s neznámými mikroorganismy a onemocní, to vše má ale nakonec pozitivní vliv.

Během boje s nemocí se imunitní systém učí rozpoznat a zapamatovat si patogenní mikroorganismy. Tímto způsobem získá protilátky, které imunitní systém použije při dalším setkání s infekcí. Neobávejte se mírného onemocnění, snažte se, aby imunitní systém dítěte pracoval správně.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Představení nových jídel

Matky, které své dítě krmí přirozenou cestou, mohou kojit až do šesti měsíců. Jestliže zjistíte, že dítě potřebuje něco jiného nebo více nebo pokud krmíte dítě mlékem, můžete začít zapojovat do stravy nové chutě, od ukončeného 4. měsíce.

> přečíst více

Nachlazené dítě

Nikomu se nelíbí, když ho bolí v krku a má rýmu. Zvláště pak dítěti, které ví, že mu není dobře, ale neví proč a nemůže s tím nic dělat.

> přečíst více

Dítě v autě

To, že máte dítě neznamená, že přestanete řídit auto. Vše, co potřebujete je dětská sedačka odpovídající věku dítěte, kterou máte nainstalovanou v autě podle pokynů výrobce. Nekupujte sedačku, která není bezpečnostně testována.

> přečíst více