průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Zdraví dítěte - infekce nejsou zas tak špatné

rady v kategoriích: batole

V prvních šesti měsících nejsou děti obvykle nemocné. Je to způsobeno tím, že mají ještě dostatek protilátek od matky, které se k nim nejprve dostanou v děloze a pak přes mateřské mléko. Postupem času tato imunita opadá a vytvoření nového vlastního imunitního systému vyžaduje čas.

Většina matek by nejraději své dítě zabalila do vaty a tak jej ochránily před infekcemi. Ale běžné, ne příliš vážné infekce, jako je rýma nebo teplota, přispívají k rozvoji imunitního systému. Pokud Vaše dítě chodí do školky, přijde do styku s neznámými mikroorganismy a onemocní, to vše má ale nakonec pozitivní vliv.

Během boje s nemocí se imunitní systém učí rozpoznat a zapamatovat si patogenní mikroorganismy. Tímto způsobem získá protilátky, které imunitní systém použije při dalším setkání s infekcí. Neobávejte se mírného onemocnění, snažte se, aby imunitní systém dítěte pracoval správně.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Představení nových jídel

Matky, které své dítě krmí přirozenou cestou, mohou kojit až do šesti měsíců. Jestliže zjistíte, že dítě potřebuje něco jiného nebo více nebo pokud krmíte dítě mlékem, můžete začít zapojovat do stravy nové chutě, od ukončeného 4. měsíce.

> přečíst více

Dovolená s dítětem

Fakt, že pár má dítě neznamená, že se musí vzdát dovolené do doby než jejich dítě půjde do školy. Dovolené jen potřebují jinou přípravu - a o hodně více zavazadel.

> přečíst více

Pohodlí během spánku

Stejně jako většina matek i Vy pravděpodobně ráda spíte se svým dítětem. Víte, že se cítí v bezpečí a máte ho na dosah ruky.

> přečíst více