Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Vaše dítě objevuje svět

rady v kategoriích: batole

Smysly jako zrak a chuť se u dítěte vyvíjí dříve než se narodí - již ve 28. týdnu těhotenství. Ihned po narození ještě není schopno dokonale vidět. Zrak se mu plně rozvine do jednoho roku.

Čich je ale u dítěte plně vyvinutý a proto ví, že ho místo maminky chová v náručí někdo jiný. Dítě objevuje svět také hmatem, proto je velice důležité mu dávat hračky, které mu pomohou rozvíjet pocity. Dítě si je bude strkat do úst, ale nemá to nic společného s tím, že by je chtěl ochutnat, ale jenom se je snaží podrobně prozkoumat. Kolem 6. měsíce je dítě schopno rozeznávat chutě. Měli byste ho začít krmit i něčím jiným než je mléko nebo sunar.

Jistě se již těšíte na okamžik, kdy dítě ochutná polévku, kterou jste vařili. Musíte být trpěliví. Postupně přidávejte do jeho jídelníčku další suroviny a ze začátku je nemíchejte. To dítěti umožní rozpoznat chutě. Naučíte se tak, co má rádo a co ne.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Strach z odloučení

V 7 a 8 měsíci se vztah dítěte k matce stává zjevným a jasně vyjádřitelným. V této době může dítě zažívat strach z odloučení - nedovolí mamince, aby se vzdálila a bojí se cizích lidí.

> přečíst více

Péče o první zoubky

Některým dětem se prořezávají první zuby mezi pátým a šestým měsícem. Než ale miminko začne kousat, naučte ho čištění zoubků od prvních měsíců.

> přečíst více

Představení nových jídel

Matky, které své dítě krmí přirozenou cestou, mohou kojit až do šesti měsíců. Jestliže zjistíte, že dítě potřebuje něco jiného nebo více nebo pokud krmíte dítě mlékem, můžete začít zapojovat do stravy nové chutě, od ukončeného 4. měsíce.

> přečíst více