průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Vaše dítě objevuje svět

rady v kategoriích: batole

Smysly jako zrak a chuť se u dítěte vyvíjí dříve než se narodí - již ve 28. týdnu těhotenství. Ihned po narození ještě není schopno dokonale vidět. Zrak se mu plně rozvine do jednoho roku.

Čich je ale u dítěte plně vyvinutý a proto ví, že ho místo maminky chová v náručí někdo jiný. Dítě objevuje svět také hmatem, proto je velice důležité mu dávat hračky, které mu pomohou rozvíjet pocity. Dítě si je bude strkat do úst, ale nemá to nic společného s tím, že by je chtěl ochutnat, ale jenom se je snaží podrobně prozkoumat. Kolem 6. měsíce je dítě schopno rozeznávat chutě. Měli byste ho začít krmit i něčím jiným než je mléko nebo sunar.

Jistě se již těšíte na okamžik, kdy dítě ochutná polévku, kterou jste vařili. Musíte být trpěliví. Postupně přidávejte do jeho jídelníčku další suroviny a ze začátku je nemíchejte. To dítěti umožní rozpoznat chutě. Naučíte se tak, co má rádo a co ne.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Prořezávání prvních zoubků

První mléčné zuby vzbuzují spoustu emocí u rodičů i u dítěte. První mléčné zuby obyčejně začínají růst v šestém měsící, ale někdy se mohou objevit již ve třetím nebo nejpozději v osmém měsíci.

> přečíst více

Oblékání

Podle pediatrů rodiče přehřívají své děti častěji než je nechají prochladnout. Neoblékejte své děti příliš teple, jinak jim snížíte imunitu.

> přečíst více

Létání

Jestliže s dítětem plánujete cestu letadlem, důkladně se na to připravte, aby to pro nikoho z Vás nebylo vyčerpávající.

> přečíst více