průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Tvrdohlavé dítě

rady v kategoriích: junior

Jak dítě roste, vykazuje různé typy chování: pláč, křik a někdy agresi. Rodiče si často stěžují na jejich tvrdohlavost. Ta může být velká nebo malá. Dítě mezi 2,5 - 4. rokem si uvědomuje své vlastní "já". V tomto čase o sobě přestává mluvit ve třetí osobě. Velmi často dítě odmítá poslouchat už jen pro pouhé potěšení, aby mohlo říci ne.

Nejhorším způsobem prolomení tvrdohlavého chování, je síla. Místo toho, abyste dítě nutili Vás okamžitě poslechnout, trpělivě a klidně vyčkejte, až splní to co má. Můžete to také proměnit ve vtip nebo negaci (např. "já vím, nebudeš si mít ruce"). Tím, že budete dítě nutit k tomu, co říkáte, u něj vyvoláte zlost a ještě větší tvrdohlavost jako je např. dupání, křik, lehání na podlahu nebo hysterický záchvat.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Podporování dítěte při objevování světa

Dítě se dostane do fáze, kdy ho každým dnem bude víc a víc fascinovat okolní svět. Malý průzkumník nemůže nic ignorovat. Buďte připraveni, že Vaše dítě bude mít největší zájem o ty věci, které často používáte.

> přečíst více

Plyšová hračka - nejlepší přítel dítěte

Plyšový medvídek s jedním uchem, panenka v roztrhaných šatičkách. Mohou se zdát jako použité a zbytečné věci, které patří do koše, ale pro Vaše dítě mohou být nejlepším přítelem.

> přečíst více

Řeč dítěte

Všichni rodiče poslouchají, jak se řeč jejich dětí rozvíjí. To jim přináší radost a citové uspokojení. Důvodem je velmi charakteristická řeč dítěte.

> přečíst více