Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Tvrdohlavé dítě

rady v kategoriích: junior

Jak dítě roste, vykazuje různé typy chování: pláč, křik a někdy agresi. Rodiče si často stěžují na jejich tvrdohlavost. Ta může být velká nebo malá. Dítě mezi 2,5 - 4. rokem si uvědomuje své vlastní "já". V tomto čase o sobě přestává mluvit ve třetí osobě. Velmi často dítě odmítá poslouchat už jen pro pouhé potěšení, aby mohlo říci ne.

Nejhorším způsobem prolomení tvrdohlavého chování, je síla. Místo toho, abyste dítě nutili Vás okamžitě poslechnout, trpělivě a klidně vyčkejte, až splní to co má. Můžete to také proměnit ve vtip nebo negaci (např. "já vím, nebudeš si mít ruce"). Tím, že budete dítě nutit k tomu, co říkáte, u něj vyvoláte zlost a ještě větší tvrdohlavost jako je např. dupání, křik, lehání na podlahu nebo hysterický záchvat.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Stravovací návyky

Dítě kolem jednoho roku nepřibírá tolik jako před tím, jeho postava a tělesné proporce se začínají měnit.

> přečíst více

Již žádné noční krmení.

Spousta maminek řeší, kdy mají přestat s nočním krmením. Jestliže jste se pro to doposud nerozhodla, je čas to vyzkoušet.

> přečíst více

Řeč dítěte

Všichni rodiče poslouchají, jak se řeč jejich dětí rozvíjí. To jim přináší radost a citové uspokojení. Důvodem je velmi charakteristická řeč dítěte.

> přečíst více