průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Tvrdohlavé dítě

rady v kategoriích: junior

Jak dítě roste, vykazuje různé typy chování: pláč, křik a někdy agresi. Rodiče si často stěžují na jejich tvrdohlavost. Ta může být velká nebo malá. Dítě mezi 2,5 - 4. rokem si uvědomuje své vlastní "já". V tomto čase o sobě přestává mluvit ve třetí osobě. Velmi často dítě odmítá poslouchat už jen pro pouhé potěšení, aby mohlo říci ne.

Nejhorším způsobem prolomení tvrdohlavého chování, je síla. Místo toho, abyste dítě nutili Vás okamžitě poslechnout, trpělivě a klidně vyčkejte, až splní to co má. Můžete to také proměnit ve vtip nebo negaci (např. "já vím, nebudeš si mít ruce"). Tím, že budete dítě nutit k tomu, co říkáte, u něj vyvoláte zlost a ještě větší tvrdohlavost jako je např. dupání, křik, lehání na podlahu nebo hysterický záchvat.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Stravovací návyky

Dítě kolem jednoho roku nepřibírá tolik jako před tím, jeho postava a tělesné proporce se začínají měnit.

> přečíst více

Nohy - vyvíjí se správně?

Kolem jednoho roku začnete více pozorovat nohy dítěte - očekáváte první krůčky. Spousta maminek uvažuje, jestli se nohy jejich dětí vyvíjejí správně a jak usnadnit jejich vývoj.

> přečíst více

Plyšová hračka - nejlepší přítel dítěte

Plyšový medvídek s jedním uchem, panenka v roztrhaných šatičkách. Mohou se zdát jako použité a zbytečné věci, které patří do koše, ale pro Vaše dítě mohou být nejlepším přítelem.

> přečíst více