Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Stravovací návyky

rady v kategoriích: junior

Dítě kolem jednoho roku nepřibírá tolik jako před tím, jeho postava a tělesné proporce se začínají měnit. Téměř všechna pozornost je zaměřena na vůli chodit a objevovat svě kolem sebe, což je přirozené. Nebojte se toho, že mu klesá nebo se mění chuť k jídlu.

Co by měl malý průzkumník jíst?
Pamatujte na to, že v této fázi se mu vyvíjejí stravovací návyky. Dbejte na to, aby nejedlo příliš vydatná jídla a ať nejsou přestávky mezi jídly příliš dlouhé. Vaše dítě by mělo jíst od 3-5 jídel v pravidelných intervalech a denní příjem kalorií by neměl přesáhnout 1100-1300 kcal. Nenuťte ho jíst víc než může - dítě může mít násilnou reakci, která se potom v budoucnu odrazí. Dbejte na rozmanitost jídel a pěknou úpravu. Dávejte mu sladkosti co nejpozději to půjde a když už se objeví, nedávejte mu je mezi jídly, to snižuje chuť na vyváženou stravu.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

První krůčky

Je mu již 13 měsíců a Vaše dítě ještě neudělalo první krůčky? Nebojte se, obvykle to bývá mezi 14. a 18. měsícem.

> přečíst více

Podporování dítěte při objevování světa

Dítě se dostane do fáze, kdy ho každým dnem bude víc a víc fascinovat okolní svět. Malý průzkumník nemůže nic ignorovat. Buďte připraveni, že Vaše dítě bude mít největší zájem o ty věci, které často používáte.

> přečíst více

Vývoj řeči Vašeho dítěte

Vývoj dítěte závisí na spoustě elementů. Jedním z nich je získání komunikačních dovedností - tedy řeči.

> přečíst více