průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Stravovací návyky

rady v kategoriích: junior

Dítě kolem jednoho roku nepřibírá tolik jako před tím, jeho postava a tělesné proporce se začínají měnit. Téměř všechna pozornost je zaměřena na vůli chodit a objevovat svě kolem sebe, což je přirozené. Nebojte se toho, že mu klesá nebo se mění chuť k jídlu.

Co by měl malý průzkumník jíst?
Pamatujte na to, že v této fázi se mu vyvíjejí stravovací návyky. Dbejte na to, aby nejedlo příliš vydatná jídla a ať nejsou přestávky mezi jídly příliš dlouhé. Vaše dítě by mělo jíst od 3-5 jídel v pravidelných intervalech a denní příjem kalorií by neměl přesáhnout 1100-1300 kcal. Nenuťte ho jíst víc než může - dítě může mít násilnou reakci, která se potom v budoucnu odrazí. Dbejte na rozmanitost jídel a pěknou úpravu. Dávejte mu sladkosti co nejpozději to půjde a když už se objeví, nedávejte mu je mezi jídly, to snižuje chuť na vyváženou stravu.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

První boty

Jakmile Vaše dítě udělá první kroky, je na čase koupit perfektně padnoucí boty. Abyste vybrali správně, vyberte si několik zajímavých modelů a pak s sebou vezměte dítě - nekupujte boty bez zkoušení.

> přečíst více

Nohy - vyvíjí se správně?

Kolem jednoho roku začnete více pozorovat nohy dítěte - očekáváte první krůčky. Spousta maminek uvažuje, jestli se nohy jejich dětí vyvíjejí správně a jak usnadnit jejich vývoj.

> přečíst více

Tvrdohlavé dítě

Často si rodiče stěžují na to, jak mají tvrdohlavé děti. Každé dítě si bez ohledu na temperament prochází fází tvrdohlavosti. Mohou to dávat najevo více či méně otevřeným způsobem.

> přečíst více