průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Strach z odloučení

rady v kategoriích: batole

v 7 a 8 měsíci se vztah dítěte k matce stává zjevným a jasně vyjádřitelným. V této době může dítě zažívat strach z odloučení - nedovolí mamince, aby se vzdálila a bojí se cizích lidí. Pokud dítě leze, bude následovat objekt své lásky naprosto všude. Potřeba být blízko matky je naprosto přirozená a dělá dítě šťastným. V tomto období mohou být noci komplikovanější pokud se vracíte do práce.

Vaše dítě bude chtít v noci kompenzovat Vaši nepřítomnost. Bude vás chtít obejmout, cítit Vaši vůni a teplo. Zvažte společné spaní ve Vaší posteli, ale pamatujte, že bude těžké tento zvyk odstranit. Můžete dítě uspávat pomocí zpěvu a hlazení, což pro něj bude uklidňující a dítě brzy pochopí, že byste měli v noci spát. Více o strachu z odloučení ve zrychleném růstu.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Dovolená s dítětem

Fakt, že pár má dítě neznamená, že se musí vzdát dovolené do doby než jejich dítě půjde do školy. Dovolené jen potřebují jinou přípravu - a o hodně více zavazadel.

> přečíst více

Dítě v autě

To, že máte dítě neznamená, že přestanete řídit auto. Vše, co potřebujete je dětská sedačka odpovídající věku dítěte, kterou máte nainstalovanou v autě podle pokynů výrobce. Nekupujte sedačku, která není bezpečnostně testována.

> přečíst více

Pohodlí během spánku

Stejně jako většina matek i Vy pravděpodobně ráda spíte se svým dítětem. Víte, že se cítí v bezpečí a máte ho na dosah ruky.

> přečíst více