průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Sbohem plenky

rady v kategoriích: junior

Neexistuje správná odpověď na otázku, kdy je ten pravý čas ke zbavení plenek. Názory odborníků se liší, ale je obecně známo, že by se nemělo zbavovat plenek do 18. měsíce, ale nejdéle do dvou let bychom se měli plenek zbavit. Je to individuální proces, jeho délka je u dětí různá. Je důležité, aby dítě dalo sbohem plenkám přirozenou cestou.

Kdy začít trénovat chození na nočník?
Když má dítě po spánku suchou plenku. Když dítě začne signalizovat svou potřebu, tj. ukazuje na plenku, dělá dřepy, kroutí se, chová se neklidně; když si snaží sundat plenku; když může sedět několik minut na jednom místě (jen pak bude vaše dítě schopno sedět na nočníku) Pokud zaznamenáte některý z těchto signálů, pomalu a opatrně jej začněte zvykat na nočník. Pamatujte, že méně stresu a více trpělivosti zvyšuje šance na úspěch. Nechte své dítě, aby si na nočník zvykalo. Vysvětlete jeho funkci, např. ukazujte mu, jak na nočníku sedí panenka, když se jí chce čůrat; naznačujte mu, že nočník používá jen tehdy, pokud potřebuje; nedávejte najevo zklamání, jestliže dítě nemá o nočník zájem; buďte připraveni na dlouhý proces, kdy se budete loučit s plenkami; nečekejte od dítěte rychlý úspěch; nedávejte najevo zklamání, pokud dítě nebude při používání nočníku úspěšné, hodně ho chvalte, např. tleskejte nebo mu dejte malý dárek.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Jak naučit čištění zubů?

Je dobré nechat dítě zvykat na pravidelné a správné čištění zubů od malička. To se mu stane dobrým zvykem.

> přečíst více

Bezpečí dítěte při jeho prvních krůčcích.

Dítě chodí s čím dál tím větší sebedůvěrou a objevuje svět. Stává se těžším ho kontrolovat na každém kroku a chránit ho před nebezpečím.

> přečíst více

Řeč dítěte

Všichni rodiče poslouchají, jak se řeč jejich dětí rozvíjí. To jim přináší radost a citové uspokojení. Důvodem je velmi charakteristická řeč dítěte.

> přečíst více