průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Řeč dítěte

rady v kategoriích: junior

Všichni rodiče poslouchají, jak se řeč jejich dětí rozvíjí. To jim přináší radost a citové uspokojení. Důvodem je velmi charakteristická řeč dítěte. Každá maminka je schopna uvést řadu příkladů řeči svého dítěte.

Jazykový výoj je charakterizován všemožným zjednodušováním a zkracováním, které usnadňuje dítěti komunikaci s okolím. Mohou to být slabiky používané jako slova (např. ko - kočka), přeskakování složitějších zvuků nebo slabik (např. nana - banán), změny zvuku, prohazováním slabik a zkomolení.

Všechny tyto příklady jsou přirozenou součástí jazykového vývoje Vašeho dítěte, které vám přinese spoustu radosti a pobavení. Musíte si však zapamatovat jednu zásadní věci. Velice často chůvy, tety a babičky na dítě mluví a používají zdrobněliny a zkomolené tvary. To je významná překážka při získávání jazykových schopností a brání rozvoji normální řeči. To může vést ke špatným návykům a v důsledku toho může v pozdějším věku trpět poruchami řeči.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Již žádné noční krmení.

Spousta maminek řeší, kdy mají přestat s nočním krmením. Jestliže jste se pro to doposud nerozhodla, je čas to vyzkoušet.

> přečíst více

Bezpečí dítěte při jeho prvních krůčcích.

Dítě chodí s čím dál tím větší sebedůvěrou a objevuje svět. Stává se těžším ho kontrolovat na každém kroku a chránit ho před nebezpečím.

> přečíst více

Tvrdohlavé dítě

Často si rodiče stěžují na to, jak mají tvrdohlavé děti. Každé dítě si bez ohledu na temperament prochází fází tvrdohlavosti. Mohou to dávat najevo více či méně otevřeným způsobem.

> přečíst více