Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Řeč dítěte

rady v kategoriích: junior

Všichni rodiče poslouchají, jak se řeč jejich dětí rozvíjí. To jim přináší radost a citové uspokojení. Důvodem je velmi charakteristická řeč dítěte. Každá maminka je schopna uvést řadu příkladů řeči svého dítěte.

Jazykový výoj je charakterizován všemožným zjednodušováním a zkracováním, které usnadňuje dítěti komunikaci s okolím. Mohou to být slabiky používané jako slova (např. ko - kočka), přeskakování složitějších zvuků nebo slabik (např. nana - banán), změny zvuku, prohazováním slabik a zkomolení.

Všechny tyto příklady jsou přirozenou součástí jazykového vývoje Vašeho dítěte, které vám přinese spoustu radosti a pobavení. Musíte si však zapamatovat jednu zásadní věci. Velice často chůvy, tety a babičky na dítě mluví a používají zdrobněliny a zkomolené tvary. To je významná překážka při získávání jazykových schopností a brání rozvoji normální řeči. To může vést ke špatným návykům a v důsledku toho může v pozdějším věku trpět poruchami řeči.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

První boty

Jakmile Vaše dítě udělá první kroky, je na čase koupit perfektně padnoucí boty. Abyste vybrali správně, vyberte si několik zajímavých modelů a pak s sebou vezměte dítě - nekupujte boty bez zkoušení.

> přečíst více

Dítě na slunci

Vaše dítě má velice citlivou pokožku a nemá žádný ochranný mechanismus proti slunečním paprskům. Stačí několik minut na slunci a kůže může být spálená a podrážděná.

> přečíst více

Plyšová hračka - nejlepší přítel dítěte

Plyšový medvídek s jedním uchem, panenka v roztrhaných šatičkách. Mohou se zdát jako použité a zbytečné věci, které patří do koše, ale pro Vaše dítě mohou být nejlepším přítelem.

> přečíst více