Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

První krůčky

rady v kategoriích: junior

Je mu již 13 měsíců a Vaše dítě ještě neudělalo první krůčky? Nebojte se, obvykle to bývá mezi 14. a 18. měsícem. Rozvoj dítěte můžete posílit tím, že budete podporovat jeho vzpřimování a hračky mu budete umisťovat tak vysoko aby na ně dosáhl, např. na nízké křeslo.

V začátcích se bude dítě pokoušet dostat z jednoho místa na druhé za pomoci opěrné plochy. Ukažte mu svou radost a spokojenost s jeho prvními úspěchy - bude to pro něj další motivace a bude se snažit. S prvními krůčky přicházejí i první pády a modřiny. I když je to obtížné, zkuste to přijmout. Přehnaný strach může dítě od dalších výzev odradit. Starejte se o něj, ale nedělejte to za něj. Pokud dítě spadne, snažte se jej povzbudit aby vstalo samo.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Dětská agresivita

Děsí Vás, že se Vaše dítě začíná chovat agresivně? Nechápete důvod náhlých změn nálady a chování a obáváte se jestli jste někde neudělali chybu?

> přečíst více

Stravovací návyky

Dítě kolem jednoho roku nepřibírá tolik jako před tím, jeho postava a tělesné proporce se začínají měnit.

> přečíst více

Řeč dítěte

Všichni rodiče poslouchají, jak se řeč jejich dětí rozvíjí. To jim přináší radost a citové uspokojení. Důvodem je velmi charakteristická řeč dítěte.

> přečíst více