průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

První boty

rady v kategoriích: junior

Jakmile Vaše dítě udělá první kroky, je na čase koupit perfektně padnoucí boty. Abyste vybrali správně, vyberte si několik zajímavých modelů a pak s sebou vezměte dítě - nekupujte boty bez zkoušení nebo jen na základě kresby jeho nohy. Dítě si je musí vyzkoušet - jen tak si pak můžete být jisti, že jste zvolili správně.

Několik pravidel, kterými byste se měli řídit:
Nekupujte boty vyrobené z plastu, nepřizpůsobí se tvaru nohy dítěte. Zvolte měkké, přírodní a prodyšné materiály. Velikost boty by měla být o něco větší než je noha dítěte, zhruba o 6-10 mm. Podrážka by měla být pružná a špička boty by se měla přirozeně ohýbat nahoru. Zapínání - vyberte si boty, jejichž zapínání není složité a je blízko špiček; nejlepší jsou tkaničky a suchý zip. Ideální budou kotníčkové boty, které dopomohou správnému držení a pozici nohy.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Nohy - vyvíjí se správně?

Kolem jednoho roku začnete více pozorovat nohy dítěte - očekáváte první krůčky. Spousta maminek uvažuje, jestli se nohy jejich dětí vyvíjejí správně a jak usnadnit jejich vývoj.

> přečíst více

Sbohem plenky

Neexistuje správná odpověď na otázku, kdy je ten pravý čas se zbavit plenek. Názory odborníků se liší, ale je obecně známo, že by se nemělo zbavovat plenek před 18. měsícem života, ale na druhou stranu ne déle než ve dvou letech.

> přečíst více

Řeč dítěte

Všichni rodiče poslouchají, jak se řeč jejich dětí rozvíjí. To jim přináší radost a citové uspokojení. Důvodem je velmi charakteristická řeč dítěte.

> přečíst více