průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Prořezávání prvních zoubků

rady v kategoriích: batole

První mléčné zuby vzbuzují spoustu emocí u rodičů i u dítěte. První mléčné zuby obyčejně začínají růst v šestém měsící, ale někdy se mohou objevit již ve třetím nebo nejpozději v osmém měsíci. Pokud se rodičům prořezaly první zuby v raném věku, je vysoce pravděpodobné, že totéž se stane i jejich dětem. Při prořezávání zubů je dítě často mrzuté a neklidné; má problémy s usínáním a budí se uprostřed noci.

Prořezávání zubů je spojováno i s vyšší teplotou, dásně dítěte mohou být oteklé a podrážděné. Dítě můžete zbavit bolesti pomocí chladící mastičky nebo chladící kousací hračky. Sání pěsti může také pomoci.

Aby to pro Vaše dítě bylo snadnější, můžete použít mírné medikamenty proti bolesti (nejlépe paracetamolový čípek), který působí protizánětlivě a snižuje horečku. Dítěti může pomoci i uklidňující vliv prsou. Pamatujte, že dítě, kterému se prořezávají zuby, neví co se děje, ale teplo matčina těla jej jistě uklidní.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Dítě v autě

To, že máte dítě neznamená, že přestanete řídit auto. Vše, co potřebujete je dětská sedačka odpovídající věku dítěte, kterou máte nainstalovanou v autě podle pokynů výrobce. Nekupujte sedačku, která není bezpečnostně testována.

> přečíst více

Stříhání nehtů

Jak bychom měli stříhat nehty tak, aby nezarůstaly a kdy je k tomu nejlepší doba?

> přečíst více

Ležení na břiše

Pokud chcete, aby se u Vašeho dítěte normálně rozvíjely motorické schopnosti, nechte ho ležet na břiše.

> přečíst více