průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Představení nových jídel

rady v kategoriích: batole

Matky, které své dítě krmí výhradně přirozenou cestou, mohou kojit až do šesti měsíců. Jestliže však zjistíte, že dítě potřebuje také něco jiného nebo rozmanitějšího, můžete od ukončeného 4. měsíce začít zapojovat do stravy nové chutě.

Začněte se 2-3 čajovými lžičkami vařených a rozmačkaných jablek. Později postupně přidávejte rozmačkané suroviny: vařené brambory, dýni, brokolici nebo rozmačkaný banán. Je důležité zavádět suroviny postupně během několika dní, během kterých můžete na dítěti pozorovat případné alergické reakce - vyrážku nebo průjem. Nepoužívejte sůl nebo cukr - malé tělo je nepotřebuje.

Děti mohou mít na nové chutě odlišné reakce, ale pamatujte, že stravovací návyky se vyvíjejí do dvou let věku dítěte. Čím víc toho děti v útlém věku vyzkouší, tím více rozvíjejí chuťové buňky a tudíž je zde šance, že mu budou nová jídlo chutnat i v pozdějším věku.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Strach z odloučení

V 7 a 8 měsíci se vztah dítěte k matce stává zjevným a jasně vyjádřitelným. V této době může dítě zažívat strach z odloučení - nedovolí mamince, aby se vzdálila a bojí se cizích lidí.

> přečíst více

Dítě jí bez pomoci

Učit dítě jíst je pro rodiče zkouškou trpělivosti. Na jedné straně chcete, aby dítě jedlo bez Vaší pomoci co nejdříve, ale na straně druhé nechcete, aby po jídle byl v kuchyni nepořádek, který pak musíte důkladně uklidit.

> přečíst více

Dítě v autě

To, že máte dítě neznamená, že přestanete řídit auto. Vše, co potřebujete je dětská sedačka odpovídající věku dítěte, kterou máte nainstalovanou v autě podle pokynů výrobce. Nekupujte sedačku, která není bezpečnostně testována.

> přečíst více