průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Pohodlí během spánku

rady v kategoriích: batole

Stejně jako většina matek i Vy pravděpodobně ráda spíte se svým dítětem. Víte, že se cítí v bezpečí a máte ho na dosah ruky.

Ujistěte se, že Vaše pocity sdílí i Váš partner aby to negativně neovlivnilo Váš vztah.

Možná jste to jen vy, kdo potřebuje s spát dítětem. Pokud kojíte, je spaní s dítětem výhodné. Ale pokud je Vašemu dítěti víc jak 6 měsíců, nejlepší dárek, který mu můžete dát je dobře odpočinutá maminka plná energie. Dítě brzy začné lézt, což znamená, že bude potřebovat více Vaší pozornosti.

Začněte tím, že odstavíte dítě z nočního krmení. Může se uprostřed noci vzbudit s tím, že je hladové, proto mu na noc dejte něco vydatného, např. instatní kaši. Dítě se také může vzbudit, protože cítí, že prsy s mlékem jsou hned vedle něj.

Je dobré naučit své dítě spát osamotě. Pokud jsou nastavena pravidla a rytmus, vše bude lépe fungovat. Čím později se rozhodnete tento krok udělat, tím těžší to bude.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Zrychlení růstu

Je někdy Vaše dítě z ničeho nic nevrlé, vzbudí se uprostřed noci a vyžaduje Vaši neustálou pozornost? Jedná se pravděpodobně o jedno ze sedmi zrychlení růstu. To bude trvat asi týden a pak… bude se Vám zdát, že Vaše dítě se naučilo novým dovednostem téměř přes noc.

> přečíst více

Létání

Jestliže s dítětem plánujete cestu letadlem, důkladně se na to připravte, aby to pro nikoho z Vás nebylo vyčerpávající.

> přečíst více

Představení nových jídel

Matky, které své dítě krmí přirozenou cestou, mohou kojit až do šesti měsíců. Jestliže zjistíte, že dítě potřebuje něco jiného nebo více nebo pokud krmíte dítě mlékem, můžete začít zapojovat do stravy nové chutě, od ukončeného 4. měsíce.

> přečíst více