průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Pohodlí během spánku

rady v kategoriích: batole

Stejně jako většina matek i Vy pravděpodobně ráda spíte se svým dítětem. Víte, že se cítí v bezpečí a máte ho na dosah ruky.

Ujistěte se, že Vaše pocity sdílí i Váš partner aby to negativně neovlivnilo Váš vztah.

Možná jste to jen vy, kdo potřebuje s spát dítětem. Pokud kojíte, je spaní s dítětem výhodné. Ale pokud je Vašemu dítěti víc jak 6 měsíců, nejlepší dárek, který mu můžete dát je dobře odpočinutá maminka plná energie. Dítě brzy začné lézt, což znamená, že bude potřebovat více Vaší pozornosti.

Začněte tím, že odstavíte dítě z nočního krmení. Může se uprostřed noci vzbudit s tím, že je hladové, proto mu na noc dejte něco vydatného, např. instatní kaši. Dítě se také může vzbudit, protože cítí, že prsy s mlékem jsou hned vedle něj.

Je dobré naučit své dítě spát osamotě. Pokud jsou nastavena pravidla a rytmus, vše bude lépe fungovat. Čím později se rozhodnete tento krok udělat, tím těžší to bude.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Dítě jí bez pomoci

Učit dítě jíst je pro rodiče zkouškou trpělivosti. Na jedné straně chcete, aby dítě jedlo bez Vaší pomoci co nejdříve, ale na straně druhé nechcete, aby po jídle byl v kuchyni nepořádek, který pak musíte důkladně uklidit.

> přečíst více

Vaše dítě objevuje svět

Vaše dítě objevuje svět díky chuti, čichu a dotýkání. Tak také pozná, že ho drží v náručí někdo cizí.

> přečíst více

První výlet autem

První výlet autem je velkým zážitkem pro dítě i pro rodiče. Kvůli zpevňování kostí a nervovéhu systému, neunavujte dítě během prvních tří měsíců zbytečně dlouhými cestami.

> přečíst více