průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Podporování dítěte při objevování světa

rady v kategoriích: junior

Dítě se dostane do fáze, kdy ho každým dnem bude víc a víc fascinovat okolní svět. Malý průzkumník nemůže nic ignorovat. Buďte připraveni, že Vaše dítě bude mít největší zájem o ty věci, které často používáte.

Pravděpodobně nebudete schopni zabránit zničení některých věcí - dítě bude chtít vědět co se stane, když telefon spadne na podlahu. Opakováním té samé činnosti dítě pochopí vztah mezi příčinou a následkem.

Snažte se mu nedávat příliš mnoho zákazů. Dítě vás stejně nebude poslouchat. Nedívejte se na to, jako na nedostatek poslušnosti - dítě není schopno se kontrolovat natolik, aby se věcí nedotýkalo. Snažte se dítě při objevování světa doprovázet a vysvětlovat.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Stravovací návyky

Dítě kolem jednoho roku nepřibírá tolik jako před tím, jeho postava a tělesné proporce se začínají měnit.

> přečíst více

Již žádné noční krmení.

Spousta maminek řeší, kdy mají přestat s nočním krmením. Jestliže jste se pro to doposud nerozhodla, je čas to vyzkoušet.

> přečíst více

Sbohem plenky

Neexistuje správná odpověď na otázku, kdy je ten pravý čas se zbavit plenek. Názory odborníků se liší, ale je obecně známo, že by se nemělo zbavovat plenek před 18. měsícem života, ale na druhou stranu ne déle než ve dvou letech.

> přečíst více