průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Podporování dítěte při objevování světa

rady v kategoriích: junior

Dítě se dostane do fáze, kdy ho každým dnem bude víc a víc fascinovat okolní svět. Malý průzkumník nemůže nic ignorovat. Buďte připraveni, že Vaše dítě bude mít největší zájem o ty věci, které často používáte.

Pravděpodobně nebudete schopni zabránit zničení některých věcí - dítě bude chtít vědět co se stane, když telefon spadne na podlahu. Opakováním té samé činnosti dítě pochopí vztah mezi příčinou a následkem.

Snažte se mu nedávat příliš mnoho zákazů. Dítě vás stejně nebude poslouchat. Nedívejte se na to, jako na nedostatek poslušnosti - dítě není schopno se kontrolovat natolik, aby se věcí nedotýkalo. Snažte se dítě při objevování světa doprovázet a vysvětlovat.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Dětská agresivita

Děsí Vás, že se Vaše dítě začíná chovat agresivně? Nechápete důvod náhlých změn nálady a chování a obáváte se jestli jste někde neudělali chybu?

> přečíst více

Plyšová hračka - nejlepší přítel dítěte

Plyšový medvídek s jedním uchem, panenka v roztrhaných šatičkách. Mohou se zdát jako použité a zbytečné věci, které patří do koše, ale pro Vaše dítě mohou být nejlepším přítelem.

> přečíst více

Tvrdohlavé dítě

Často si rodiče stěžují na to, jak mají tvrdohlavé děti. Každé dítě si bez ohledu na temperament prochází fází tvrdohlavosti. Mohou to dávat najevo více či méně otevřeným způsobem.

> přečíst více