Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Plyšová hračka - nejlepší přítel dítěte

rady v kategoriích: junior

Plyšový medvídek s jedním uchem, panenka v roztrhaných šatičkách. Mohou se zdát jako použité a zbytečné věci, které patří do koše, ale pro Vaše dítě mohou být nejlepším přítelem. Velká část rodičů se obává silného pouta mezi jejich dětmi a hračkou, ale nemusí se bát. Když je dítě smutné, neklidné, má strach nebo se někoho bojí, použije hračku. Je to lék na všechny smutky, pomáhá mu vypořádat se s obtížemi a dává mu pocit bezpečí.

Poč byste se tedy měli bát takového pouta k hračce?
Nemá žádné negativní důsledky (na rozdíl od cucání palce nebo dudlíku). V určitém okamžiku dítě dospěje mimo tuto náklonnost. Novorozenec se cítí v bezpečí díky tomu, že je v kontaktu s matkou. Dvouleté dítě chce nějakou nezávislost. V těžkých čase možná objeme maminku, ale znamená to částečnou ztrátu nově získané nezávislosti. Z toho důvodu dítě potřebuje jiného utěšitele. Dvouleté dítě využívá plyšovou hračku častěji než tříleté. Postupem času 5ti nebo 6ti leté dítě na něj jednoduše zapomene. Neměli byste se mu smát za jeho náklonost k ošuntělému plyšovému medvíkovi a vytýkat mu, že se chová jako malé dítě. Vztah k plyšové hračce je známkou nezávislosti na matce a že čelí sám světu.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

První krůčky

Je mu již 13 měsíců a Vaše dítě ještě neudělalo první krůčky? Nebojte se, obvykle to bývá mezi 14. a 18. měsícem.

> přečíst více

Dítě na slunci

Vaše dítě má velice citlivou pokožku a nemá žádný ochranný mechanismus proti slunečním paprskům. Stačí několik minut na slunci a kůže může být spálená a podrážděná.

> přečíst více

Podporování dítěte při objevování světa

Dítě se dostane do fáze, kdy ho každým dnem bude víc a víc fascinovat okolní svět. Malý průzkumník nemůže nic ignorovat. Buďte připraveni, že Vaše dítě bude mít největší zájem o ty věci, které často používáte.

> přečíst více