průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Plyšová hračka - nejlepší přítel dítěte

rady v kategoriích: junior

Plyšový medvídek s jedním uchem, panenka v roztrhaných šatičkách. Mohou se zdát jako použité a zbytečné věci, které patří do koše, ale pro Vaše dítě mohou být nejlepším přítelem. Velká část rodičů se obává silného pouta mezi jejich dětmi a hračkou, ale nemusí se bát. Když je dítě smutné, neklidné, má strach nebo se někoho bojí, použije hračku. Je to lék na všechny smutky, pomáhá mu vypořádat se s obtížemi a dává mu pocit bezpečí.

Poč byste se tedy měli bát takového pouta k hračce?
Nemá žádné negativní důsledky (na rozdíl od cucání palce nebo dudlíku). V určitém okamžiku dítě dospěje mimo tuto náklonnost. Novorozenec se cítí v bezpečí díky tomu, že je v kontaktu s matkou. Dvouleté dítě chce nějakou nezávislost. V těžkých čase možná objeme maminku, ale znamená to částečnou ztrátu nově získané nezávislosti. Z toho důvodu dítě potřebuje jiného utěšitele. Dvouleté dítě využívá plyšovou hračku častěji než tříleté. Postupem času 5ti nebo 6ti leté dítě na něj jednoduše zapomene. Neměli byste se mu smát za jeho náklonost k ošuntělému plyšovému medvíkovi a vytýkat mu, že se chová jako malé dítě. Vztah k plyšové hračce je známkou nezávislosti na matce a že čelí sám světu.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

První boty

Jakmile Vaše dítě udělá první kroky, je na čase koupit perfektně padnoucí boty. Abyste vybrali správně, vyberte si několik zajímavých modelů a pak s sebou vezměte dítě - nekupujte boty bez zkoušení.

> přečíst více

Jak naučit čištění zubů?

Je dobré nechat dítě zvykat na pravidelné a správné čištění zubů od malička. To se mu stane dobrým zvykem.

> přečíst více

Vývoj řeči Vašeho dítěte

Vývoj dítěte závisí na spoustě elementů. Jedním z nich je získání komunikačních dovedností - tedy řeči.

> přečíst více