Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Péče o první zoubky

rady v kategoriích: batole

Některým dětem se prořezávají první zuby mezi pátým a šestým měsícem. Než ale miminko začne kousat, naučte ho čištění zoubků od prvních měsíců. Kousek vaty namočte v převařené vodě a omotejte si ji kolem prstu, aby se vám to lépe dělalo. Čistěte mu dásně každý den po večerním krmení. Masírování uleví od bolesti při prořezávání zubů.

Jakmile se objeví první zub, mělo by si Vaše dítě zvyknout na čištění zoubků kartáčkem. Obchody nabízejí pro děti speciální první kartáčky - kartáčky na prst se štětinami. Vaše první pokusy mohou být neúspěšné, ale zkuste z toho udělat zábavu. Veselé dítě snadněji otevře ústa. Řekněte dítěti, co mu budete dělat, dívejte se mu do očí a usmívejte se. Kartáček měňte každé 2-3 měsíce. Ujistěte, že do 1 roku Vašeho dítěte nepoužíváte zubní pastu s fluorem.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Představení nových jídel

Matky, které své dítě krmí přirozenou cestou, mohou kojit až do šesti měsíců. Jestliže zjistíte, že dítě potřebuje něco jiného nebo více nebo pokud krmíte dítě mlékem, můžete začít zapojovat do stravy nové chutě, od ukončeného 4. měsíce.

> přečíst více

Nachlazené dítě

Nikomu se nelíbí, když ho bolí v krku a má rýmu. Zvláště pak dítěti, které ví, že mu není dobře, ale neví proč a nemůže s tím nic dělat.

> přečíst více

Vaše dítě objevuje svět

Vaše dítě objevuje svět díky chuti, čichu a dotýkání. Tak také pozná, že ho drží v náručí někdo cizí.

> přečíst více