Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Oblékání

rady v kategoriích: batole

Pokud chcete zjistit, jestli není Vašemu dítěti zima, sáhněte mu na krk. Pokud je chladný, je to v pořádku. Podle pediatrů rodiče přehřívají své děti častěji než aby jim byla zima. Neoblékejte své děti příliš teple, jinak jim snížíte imunitu.

V období zvýšené aktivity (válení a lezení) oblékejte své dítě jako sebe. Pokud však jdete na procházku a Vaše dítě bude nehybně sedět v kočárku, přikryjte jej dekou. Důležitou součástí otužování Vašeho dítěte jsou také vhodné pokojové teploty. Přehřívání postihuje tělesnou termoregulaci, což vede k nachlazení. Proto by teplota v místnosi neměla překročit 22° C.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Dítě v autě

To, že máte dítě neznamená, že přestanete řídit auto. Vše, co potřebujete je dětská sedačka odpovídající věku dítěte, kterou máte nainstalovanou v autě podle pokynů výrobce. Nekupujte sedačku, která není bezpečnostně testována.

> přečíst více

První výlet autem

První výlet autem je velkým zážitkem pro dítě i pro rodiče. Kvůli zpevňování kostí a nervovéhu systému, neunavujte dítě během prvních tří měsíců zbytečně dlouhými cestami.

> přečíst více

Ležení na břiše

Pokud chcete, aby se u Vašeho dítěte normálně rozvíjely motorické schopnosti, nechte ho ležet na břiše.

> přečíst více