průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Oblékání

rady v kategoriích: batole

Pokud chcete zjistit, jestli není Vašemu dítěti zima, sáhněte mu na krk. Pokud je chladný, je to v pořádku. Podle pediatrů rodiče přehřívají své děti častěji než aby jim byla zima. Neoblékejte své děti příliš teple, jinak jim snížíte imunitu.

V období zvýšené aktivity (válení a lezení) oblékejte své dítě jako sebe. Pokud však jdete na procházku a Vaše dítě bude nehybně sedět v kočárku, přikryjte jej dekou. Důležitou součástí otužování Vašeho dítěte jsou také vhodné pokojové teploty. Přehřívání postihuje tělesnou termoregulaci, což vede k nachlazení. Proto by teplota v místnosi neměla překročit 22° C.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Péče o první zoubky

Některým dětem se prořezávají první zuby mezi pátým a šestým měsícem. Než ale miminko začne kousat, naučte ho čištění zoubků od prvních měsíců.

> přečíst více

Dítě jí bez pomoci

Učit dítě jíst je pro rodiče zkouškou trpělivosti. Na jedné straně chcete, aby dítě jedlo bez Vaší pomoci co nejdříve, ale na straně druhé nechcete, aby po jídle byl v kuchyni nepořádek, který pak musíte důkladně uklidit.

> přečíst více

Pohodlí během spánku

Stejně jako většina matek i Vy pravděpodobně ráda spíte se svým dítětem. Víte, že se cítí v bezpečí a máte ho na dosah ruky.

> přečíst více