Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Nohy - vyvíjí se správně?

rady v kategoriích: junior

Kolem jednoho roku začnete více pozorovat nohy dítěte - očekáváte první krůčky. Spousta maminek uvažuje, jestli se nohy jejich dětí vyvíjejí správně a jak usnadnit jejich vývoj. Nebojte se, pokud jsou nohy Vašeho dítěte ploché. Tzv. fyziologické ploché nohy zmizí, když se dítě plně naučí chodit.

Tukové polštářky a křivy na nohou dítěte pak zmizí. Nemusíte se vůbec obávat, pokud Vaše dítě při prvních krocích kolísá nebo se kroutí. Dítě se necítí stabilně a kymácením si pomáhá udržovat rovnováhu. Nicméně, nenechte ho sedět na patách - může to mít vliv na vývoj nohou. Dítě při prvních krůčcích nemusí nosit boty. Plně postačí ponožky s protiskluzovou podrážkou, ty mu pomohou lépe vnímat podlahu a účinněji rozvíjí svalstvo nohou.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

První boty

Jakmile Vaše dítě udělá první kroky, je na čase koupit perfektně padnoucí boty. Abyste vybrali správně, vyberte si několik zajímavých modelů a pak s sebou vezměte dítě - nekupujte boty bez zkoušení.

> přečíst více

Dětská agresivita

Děsí Vás, že se Vaše dítě začíná chovat agresivně? Nechápete důvod náhlých změn nálady a chování a obáváte se jestli jste někde neudělali chybu?

> přečíst více

První krůčky

Je mu již 13 měsíců a Vaše dítě ještě neudělalo první krůčky? Nebojte se, obvykle to bývá mezi 14. a 18. měsícem.

> přečíst více