průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Nohy - vyvíjí se správně?

rady v kategoriích: junior

Kolem jednoho roku začnete více pozorovat nohy dítěte - očekáváte první krůčky. Spousta maminek uvažuje, jestli se nohy jejich dětí vyvíjejí správně a jak usnadnit jejich vývoj. Nebojte se, pokud jsou nohy Vašeho dítěte ploché. Tzv. fyziologické ploché nohy zmizí, když se dítě plně naučí chodit.

Tukové polštářky a křivy na nohou dítěte pak zmizí. Nemusíte se vůbec obávat, pokud Vaše dítě při prvních krocích kolísá nebo se kroutí. Dítě se necítí stabilně a kymácením si pomáhá udržovat rovnováhu. Nicméně, nenechte ho sedět na patách - může to mít vliv na vývoj nohou. Dítě při prvních krůčcích nemusí nosit boty. Plně postačí ponožky s protiskluzovou podrážkou, ty mu pomohou lépe vnímat podlahu a účinněji rozvíjí svalstvo nohou.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Stravovací návyky

Dítě kolem jednoho roku nepřibírá tolik jako před tím, jeho postava a tělesné proporce se začínají měnit.

> přečíst více

Podporování dítěte při objevování světa

Dítě se dostane do fáze, kdy ho každým dnem bude víc a víc fascinovat okolní svět. Malý průzkumník nemůže nic ignorovat. Buďte připraveni, že Vaše dítě bude mít největší zájem o ty věci, které často používáte.

> přečíst více

Řeč dítěte

Všichni rodiče poslouchají, jak se řeč jejich dětí rozvíjí. To jim přináší radost a citové uspokojení. Důvodem je velmi charakteristická řeč dítěte.

> přečíst více