průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Ležení na břiše

rady v kategoriích: batole

Pokud chcete, aby se u Vašeho dítěte normálně rozvíjely motorické schopnosti, nechte ho ležet na břiše. K tomuto účelu si připravte deku, rozložte ji na podlahu a dítě na ni položte.

Nenechávejte ho bez dozoru jinak si dítě může ublížit. Odneste z jeho blízkosti snadno spolknutelné věci.

V 6 měsících by mělo být schopno se otočit ze zad na břicho bez pomoci. Pokud to ještě neudělá, nebojte se - každé dítě je jiné a i Vaše jistě brzy přijde na to jak to udělat. Ležení na břiše je dobré nejen pro rozvoj motoriky, ale je to také zábava. Můžete mu například na záda prstem kreslit obrázky a přitom mu vyprávět. Uvidíte jakou bude mít radost.

Děti, které leží na břiše alespoň jednou denně jsou schopny zvedat hlavičku o něco dříve než ostatní. Některým se to ale nelíbí a dávají to najevo hlasitým pláčem. Pokud mezi ně patří i Vaše dítě, nenuťte jej - možná ještě nepřišel ten pravý čas.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Zrychlení růstu

Je někdy Vaše dítě z ničeho nic nevrlé, vzbudí se uprostřed noci a vyžaduje Vaši neustálou pozornost? Jedná se pravděpodobně o jedno ze sedmi zrychlení růstu. To bude trvat asi týden a pak… bude se Vám zdát, že Vaše dítě se naučilo novým dovednostem téměř přes noc.

> přečíst více

Lezení a bezpečná domácnost

Dnem, kdy vaše dítě začne lézt, se změní celý svět. Zjevně ho budete muset mít stále na očích. Nezapomínejte, že dítě neví, co znamená nebezpečí.

> přečíst více

Dítě v autě

To, že máte dítě neznamená, že přestanete řídit auto. Vše, co potřebujete je dětská sedačka odpovídající věku dítěte, kterou máte nainstalovanou v autě podle pokynů výrobce. Nekupujte sedačku, která není bezpečnostně testována.

> přečíst více