Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Ležení na břiše

rady v kategoriích: batole

Pokud chcete, aby se u Vašeho dítěte normálně rozvíjely motorické schopnosti, nechte ho ležet na břiše. K tomuto účelu si připravte deku, rozložte ji na podlahu a dítě na ni položte.

Nenechávejte ho bez dozoru jinak si dítě může ublížit. Odneste z jeho blízkosti snadno spolknutelné věci.

V 6 měsících by mělo být schopno se otočit ze zad na břicho bez pomoci. Pokud to ještě neudělá, nebojte se - každé dítě je jiné a i Vaše jistě brzy přijde na to jak to udělat. Ležení na břiše je dobré nejen pro rozvoj motoriky, ale je to také zábava. Můžete mu například na záda prstem kreslit obrázky a přitom mu vyprávět. Uvidíte jakou bude mít radost.

Děti, které leží na břiše alespoň jednou denně jsou schopny zvedat hlavičku o něco dříve než ostatní. Některým se to ale nelíbí a dávají to najevo hlasitým pláčem. Pokud mezi ně patří i Vaše dítě, nenuťte jej - možná ještě nepřišel ten pravý čas.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Létání

Jestliže s dítětem plánujete cestu letadlem, důkladně se na to připravte, aby to pro nikoho z Vás nebylo vyčerpávající.

> přečíst více

Představení nových jídel

Matky, které své dítě krmí přirozenou cestou, mohou kojit až do šesti měsíců. Jestliže zjistíte, že dítě potřebuje něco jiného nebo více nebo pokud krmíte dítě mlékem, můžete začít zapojovat do stravy nové chutě, od ukončeného 4. měsíce.

> přečíst více

Dítě v autě

To, že máte dítě neznamená, že přestanete řídit auto. Vše, co potřebujete je dětská sedačka odpovídající věku dítěte, kterou máte nainstalovanou v autě podle pokynů výrobce. Nekupujte sedačku, která není bezpečnostně testována.

> přečíst více