průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Ležení na břiše

rady v kategoriích: batole

Pokud chcete, aby se u Vašeho dítěte normálně rozvíjely motorické schopnosti, nechte ho ležet na břiše. K tomuto účelu si připravte deku, rozložte ji na podlahu a dítě na ni položte.

Nenechávejte ho bez dozoru jinak si dítě může ublížit. Odneste z jeho blízkosti snadno spolknutelné věci.

V 6 měsících by mělo být schopno se otočit ze zad na břicho bez pomoci. Pokud to ještě neudělá, nebojte se - každé dítě je jiné a i Vaše jistě brzy přijde na to jak to udělat. Ležení na břiše je dobré nejen pro rozvoj motoriky, ale je to také zábava. Můžete mu například na záda prstem kreslit obrázky a přitom mu vyprávět. Uvidíte jakou bude mít radost.

Děti, které leží na břiše alespoň jednou denně jsou schopny zvedat hlavičku o něco dříve než ostatní. Některým se to ale nelíbí a dávají to najevo hlasitým pláčem. Pokud mezi ně patří i Vaše dítě, nenuťte jej - možná ještě nepřišel ten pravý čas.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Dítě jí bez pomoci

Učit dítě jíst je pro rodiče zkouškou trpělivosti. Na jedné straně chcete, aby dítě jedlo bez Vaší pomoci co nejdříve, ale na straně druhé nechcete, aby po jídle byl v kuchyni nepořádek, který pak musíte důkladně uklidit.

> přečíst více

Nachlazené dítě

Nikomu se nelíbí, když ho bolí v krku a má rýmu. Zvláště pak dítěti, které ví, že mu není dobře, ale neví proč a nemůže s tím nic dělat.

> přečíst více

Vaše dítě objevuje svět

Vaše dítě objevuje svět díky chuti, čichu a dotýkání. Tak také pozná, že ho drží v náručí někdo cizí.

> přečíst více