průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Lezení a bezpečná domácnost

rady v kategoriích: batole

Dnem, kdy Vaše dítě začne lézt se změní celý svět. Zjevně ho budete muset mít stále na očích. Nezapomínejte, že dítě neví co znamená nebezpečí. Vaše dítě se zkrátka chová instinktivně. A to znamená, že zkouší, učí se, procvičuje a snaží se dosáhnout tam, kam nedosáhne jeho zrak!

Proto musí rodič zajistit jeho bezpečí. Zabezpečit elektrické zásuvky speciálními krytkami, aby do nich dítě nemohlo strkat prsty nebo pastelky. Zabezpečit skříně a šuplíky zámky, nepokládat horké nápoje na hranu stolu (zvlášť pokud na něm máte ubrus). Schovejte všechny nebezpečné věci, jako kabely, šroubováky, nůžky a dejte je na vysoké a málo viditelné místo.

Pokud je to možné, připevněte nábytek ke zdi - miminka ráda šplhají po policích. Ujistěte se, že malé věci jsou z jeho dohledu. Dala by se sestavit rozsáhlá a zajímavá sbírka věcí, které byly vytaženy dětem z nosu nebo uší otolaryngologem. Mějte na paměti, že Vaše dítě má neomezenou kreativitu a zvědavost, takže použijte dvojnásob představivosti k odhadu toho, co by se mohlo stát!

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Strach z odloučení

V 7 a 8 měsíci se vztah dítěte k matce stává zjevným a jasně vyjádřitelným. V této době může dítě zažívat strach z odloučení - nedovolí mamince, aby se vzdálila a bojí se cizích lidí.

> přečíst více

Vaše dítě objevuje svět

Vaše dítě objevuje svět díky chuti, čichu a dotýkání. Tak také pozná, že ho drží v náručí někdo cizí.

> přečíst více

Pohodlí během spánku

Stejně jako většina matek i Vy pravděpodobně ráda spíte se svým dítětem. Víte, že se cítí v bezpečí a máte ho na dosah ruky.

> přečíst více