Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Lezení a bezpečná domácnost

rady v kategoriích: batole

Dnem, kdy Vaše dítě začne lézt se změní celý svět. Zjevně ho budete muset mít stále na očích. Nezapomínejte, že dítě neví co znamená nebezpečí. Vaše dítě se zkrátka chová instinktivně. A to znamená, že zkouší, učí se, procvičuje a snaží se dosáhnout tam, kam nedosáhne jeho zrak!

Proto musí rodič zajistit jeho bezpečí. Zabezpečit elektrické zásuvky speciálními krytkami, aby do nich dítě nemohlo strkat prsty nebo pastelky. Zabezpečit skříně a šuplíky zámky, nepokládat horké nápoje na hranu stolu (zvlášť pokud na něm máte ubrus). Schovejte všechny nebezpečné věci, jako kabely, šroubováky, nůžky a dejte je na vysoké a málo viditelné místo.

Pokud je to možné, připevněte nábytek ke zdi - miminka ráda šplhají po policích. Ujistěte se, že malé věci jsou z jeho dohledu. Dala by se sestavit rozsáhlá a zajímavá sbírka věcí, které byly vytaženy dětem z nosu nebo uší otolaryngologem. Mějte na paměti, že Vaše dítě má neomezenou kreativitu a zvědavost, takže použijte dvojnásob představivosti k odhadu toho, co by se mohlo stát!

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Prořezávání prvních zoubků

První mléčné zuby vzbuzují spoustu emocí u rodičů i u dítěte. První mléčné zuby obyčejně začínají růst v šestém měsící, ale někdy se mohou objevit již ve třetím nebo nejpozději v osmém měsíci.

> přečíst více

Létání

Jestliže s dítětem plánujete cestu letadlem, důkladně se na to připravte, aby to pro nikoho z Vás nebylo vyčerpávající.

> přečíst více

Dovolená s dítětem

Fakt, že pár má dítě neznamená, že se musí vzdát dovolené do doby než jejich dítě půjde do školy. Dovolené jen potřebují jinou přípravu - a o hodně více zavazadel.

> přečíst více