průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Létání

rady v kategoriích: batole

Jestliže s dítětem plánujete cestu letadlem, důkladně se na to připravte, aby to pro nikoho z Vás nebylo vyčerpávající. Dítě do 2 let nemá samostatné sedadlo, takže Vám po celou dobu sedí na klíně. Můžete si s sebou na palubu vzít zdarma kočárek nebo dětskou sedačku. Vyměňte dítěti plenku než nastoupíte do letadla.

Vaše příruční zavazadlo by mělo obsahovat pas dítěte, plenky, přebalovací podložky a vhlčené ubrousky, dále oblíbené hračky dítěte a pokud nekojíte, tak mléko nebo jiné pití a jídlo. Požádejte letušku o ohřátí mléka nebo přinesení horké vody k přípravě mléka. Vemte si pro něj i náhradní oblečení a deku.

V letadle si vyberte místo blízko východu, je to blízko k toaletě a můžete po přistání rychle opustit letadlo. Nejtěžší chvíle jsou pro dítě start a přistání. Děti jsou velmi citlivé na změnu tlaku a cítí bolest v uších, mohou je mít během letu zalehlé. Můžete mu pomoci tím, že mu dáte něco k pití. Pokud má dítě rýmu nakapejte nebo nastříkejte mu kapky do nosu nebo mořskou vodu. Pamatujte, že cesta je stresující jen pro Vás. Dítěti je jedno, jestli ho objímáte doma nebo v letadle. Jediná věc, na které záleží je ta, že jste blízko.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Strach z odloučení

V 7 a 8 měsíci se vztah dítěte k matce stává zjevným a jasně vyjádřitelným. V této době může dítě zažívat strach z odloučení - nedovolí mamince, aby se vzdálila a bojí se cizích lidí.

> přečíst více

Dítě jí bez pomoci

Učit dítě jíst je pro rodiče zkouškou trpělivosti. Na jedné straně chcete, aby dítě jedlo bez Vaší pomoci co nejdříve, ale na straně druhé nechcete, aby po jídle byl v kuchyni nepořádek, který pak musíte důkladně uklidit.

> přečíst více

První výlet autem

První výlet autem je velkým zážitkem pro dítě i pro rodiče. Kvůli zpevňování kostí a nervovéhu systému, neunavujte dítě během prvních tří měsíců zbytečně dlouhými cestami.

> přečíst více