průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Jak naučit čištění zubů?

rady v kategoriích: junior

Je dobré nechat dítě zvykat na pravidelné a správné čištění zubů od malička. To se mu stane dobrým zvykem. Zvolte vhodný zubní kartáček i pastu pro věk dítěte. Kartáček pro malé děti je měkký, s malou hlavou a snadno uchopitelný. Starší děti si mohou čistit zuby středním kartáčkem. Dalším povzbuzením k čištění zubů jsou různé druhy a barvy kartáčků.

Zubní pasta pro nejmladší děti (věková skupina je označena na balení) obsahuje méně fluoru než pasta pro dospělé a má širší výběr příchutí, takže si děti mohou vybrat svou nejoblíbenější. Kartáček byste měli měnit jednou za 2-3 měsíce nebo častěji, pokud jsou štětiny zdeformované. Dítě by si mělo čistit zuby alespoň dvakrát denně, zpočátku s vaším dohledem a pomocí.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

První boty

Jakmile Vaše dítě udělá první kroky, je na čase koupit perfektně padnoucí boty. Abyste vybrali správně, vyberte si několik zajímavých modelů a pak s sebou vezměte dítě - nekupujte boty bez zkoušení.

> přečíst více

Sbohem plenky

Neexistuje správná odpověď na otázku, kdy je ten pravý čas se zbavit plenek. Názory odborníků se liší, ale je obecně známo, že by se nemělo zbavovat plenek před 18. měsícem života, ale na druhou stranu ne déle než ve dvou letech.

> přečíst více

Bezpečí dítěte při jeho prvních krůčcích.

Dítě chodí s čím dál tím větší sebedůvěrou a objevuje svět. Stává se těžším ho kontrolovat na každém kroku a chránit ho před nebezpečím.

> přečíst více