Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Jak naučit čištění zubů?

rady v kategoriích: junior

Je dobré nechat dítě zvykat na pravidelné a správné čištění zubů od malička. To se mu stane dobrým zvykem. Zvolte vhodný zubní kartáček i pastu pro věk dítěte. Kartáček pro malé děti je měkký, s malou hlavou a snadno uchopitelný. Starší děti si mohou čistit zuby středním kartáčkem. Dalším povzbuzením k čištění zubů jsou různé druhy a barvy kartáčků.

Zubní pasta pro nejmladší děti (věková skupina je označena na balení) obsahuje méně fluoru než pasta pro dospělé a má širší výběr příchutí, takže si děti mohou vybrat svou nejoblíbenější. Kartáček byste měli měnit jednou za 2-3 měsíce nebo častěji, pokud jsou štětiny zdeformované. Dítě by si mělo čistit zuby alespoň dvakrát denně, zpočátku s vaším dohledem a pomocí.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Stravovací návyky

Dítě kolem jednoho roku nepřibírá tolik jako před tím, jeho postava a tělesné proporce se začínají měnit.

> přečíst více

Podporování dítěte při objevování světa

Dítě se dostane do fáze, kdy ho každým dnem bude víc a víc fascinovat okolní svět. Malý průzkumník nemůže nic ignorovat. Buďte připraveni, že Vaše dítě bude mít největší zájem o ty věci, které často používáte.

> přečíst více

Tvrdohlavé dítě

Často si rodiče stěžují na to, jak mají tvrdohlavé děti. Každé dítě si bez ohledu na temperament prochází fází tvrdohlavosti. Mohou to dávat najevo více či méně otevřeným způsobem.

> přečíst více