Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Dovolená s dítětem

rady v kategoriích: batole

Fakt, že pár má dítě neznamená, že se musí vzdát dovolené do doby než jejich dítě půjde do školy. Dovolené jen potřebují jinou přípravu (není tu místo na spontánnost a bezstarostnost) - a o hodně více zavazadel ;-).

Jestliže jedete s dítětem na dovolenou, držte se těchto pravidel:

1. Vyberte si místo, které je určené pro rodiny s dětmi. Takovéto penziony nebo hotely jsou obvykle vybaveny postýlkami, vaničkami nebo i kočárky, které si můžete po dobu pobytu jednoduše zadarmo vypůjčit. Tím pádem si nemusíte půlku věcí brát z domova.

2. Zjistite si, jestli v dané lokalitě budou i jiní rodiče s dětmi. Bylo by nepříjemné mít sousedy, kteří každý den dělají párty až do rána do 3 hodin.

3. Výhodou je, pokud můžete uvařit či ohřát večeři nebo mléko v kuchyni pro hosty. Vy samozřejmě můžete přežít na rybě a hranolkách, které jste si přivezli, ale pro Vaše dítě to není dobré.

4. Vezměte si veškeré věci, které využijte při dlouhých procházkách nebo při opalování na pláži - vlhčené ubrousky, jednorázové plenky a přebalovací podložky. S takovým vybavením v batohu je snadné udržovat své dítě čisté a v suchu po celou dobu.

5. Vezměte s sebou dvakrát více dětského oblečení. Zvlášť, když už chodí, tak se mohou častěji umazat a určitě se vám nebude chtít prát špinavé oblečení každý den. Vezměte s sebou dostatek oblečení do každého počasí.

6. Nezapomeňte vzít základní léky, které mohou být užitečné v případě náhlé horečky nebo průjmu. Nezapomeňte na knížku lékařských záznamů svého dítěte - nikdy totiž nevíte, kdy budete muset navštívit lékaře.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Lezení a bezpečná domácnost

Dnem, kdy vaše dítě začne lézt, se změní celý svět. Zjevně ho budete muset mít stále na očích. Nezapomínejte, že dítě neví, co znamená nebezpečí.

> přečíst více

Nachlazené dítě

Nikomu se nelíbí, když ho bolí v krku a má rýmu. Zvláště pak dítěti, které ví, že mu není dobře, ale neví proč a nemůže s tím nic dělat.

> přečíst více

Zdraví dítěte - infekce nejsou zas tak špatné

Vaše dítě má rýmu nebo teplotu? Nepanikařte! Nemusí to být tak špatné.

> přečíst více