Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Dítě v autě

rady v kategoriích: batole

To, že máte dítě neznamená, že přestanete řídit auto. Vše, co potřebujete je dětská sedačka odpovídající věku dítěte, kterou máte nainstalovanou v autě podle pokynů výrobce. Nekupujte sedačku, která není bezpečnostně testována. Upevněte sedačku bezpečnostním páse na přední nebo zadní sedadlo, vždy proti směru jízdy.

Pokud se chystáte na delší výlet, plánujte zastávky předem. Na cestě se může přihodit cokoli neočekávaného. Dítě může zvracet nebo bude mít špinavé plenky a vy budete nuceni zastavit na nevhodném místě. Na takovéto situace musíte být připraveni, takže si všechny potřebné věci zabalte do kabelky, pak je nemusíte narychlo hledat. Nezapomeňte si vzít lahev s pitím, neboť je těžké utišit křičící dítě - nedělejte si to ještě těžší, zvláště jestli jedete se svým dítětem sama.

Jestli chcete, aby si dítě jízdu v autě užilo, vezměte mu jeho oblíbené hračky, hlavně ty, které vydávají nějaké zvuky. Připravte si také CD s písničkami nebo příběhy. Tímto způsobem cesta rychle uteče a pokud by dítě neusnulo, alespoň se nebude nudit. Pamatujte - necestujte s dítětem bez bezpečnostních pásů a vždy jej vozte v dětské sedačce. Pokud máte dítě během jízdy na klíně, riskujete jeho život!

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Lezení a bezpečná domácnost

Dnem, kdy vaše dítě začne lézt, se změní celý svět. Zjevně ho budete muset mít stále na očích. Nezapomínejte, že dítě neví, co znamená nebezpečí.

> přečíst více

Nachlazené dítě

Nikomu se nelíbí, když ho bolí v krku a má rýmu. Zvláště pak dítěti, které ví, že mu není dobře, ale neví proč a nemůže s tím nic dělat.

> přečíst více

První výlet autem

První výlet autem je velkým zážitkem pro dítě i pro rodiče. Kvůli zpevňování kostí a nervovéhu systému, neunavujte dítě během prvních tří měsíců zbytečně dlouhými cestami.

> přečíst více