průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Dítě na slunci

rady v kategoriích: junior

Vaše dítě má velice citlivou pokožku a nemá žádný ochranný mechanismus proti slunečním paprskům. Stačí několik minut na slunci a kůže může být spálená a podrážděná. Pokud chcete, aby Vaše dítě bylo na slunci v bezpečí, kupujte mu krémy s ochranným faktorem 50+.

Zkontrolujte, zda jsou určené pro děti - jen tak budete mít jistotu, že neobsahují látky, které způsobují alergie. Také můžete použít krémy obsahující chemické přísady, které proniknou do horní vrstvy epidermu a absorbují energii slunečního záření, kterou zpracují na neškodné teplo.

Je bezpečnější použít tělový opalovací krém, který neproniká do pokožky a nezpůsobuje alergie. Tělové krémy fungují jako zrcadlo - odráží a rozptylují sluneční paprsky. I přesto, že používáte opalovací krémy s vysokými faktory, nepouštějte dítě na slunce mezi 11 a 15 hodinou. Nemělo by ležet nahé na pláži. Tenký svršek z prodyšné látky může také fungovat jako ochranná vrstva proti slunci. Dejte mu na hlavu malý klobouček nebo čepici s dalším kusem látky, který kryje krk.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Jak naučit čištění zubů?

Je dobré nechat dítě zvykat na pravidelné a správné čištění zubů od malička. To se mu stane dobrým zvykem.

> přečíst více

Bezpečí dítěte při jeho prvních krůčcích.

Dítě chodí s čím dál tím větší sebedůvěrou a objevuje svět. Stává se těžším ho kontrolovat na každém kroku a chránit ho před nebezpečím.

> přečíst více

Řeč dítěte

Všichni rodiče poslouchají, jak se řeč jejich dětí rozvíjí. To jim přináší radost a citové uspokojení. Důvodem je velmi charakteristická řeč dítěte.

> přečíst více