průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Dětská agresivita

rady v kategoriích: junior

Děsí Vás, že se Vaše dítě začíná chovat agresivně? Nechápete důvod náhlých změn nálady a chování a obáváte se jestli jste někde neudělali chybu? Buďte v klidu. Agresivní chování je součástí vývoje Vašeho dítěte koncem prvního roku jeho života.

Dítě začíná chápat, že je nezávislé a může mít svůj názor, který se snaží vyjádřit. Záchvaty hněvu nebo vzteku jsou cesty poznání světa - dítě poznává hranice a pravidla, jimiž se řídí svět. Vaše role jako rodiče v tomto stádiu je, naučit své dítě jak kontrolovat své emoce a chování.

Jak řešit agresi dítěte?
Za prvé nejdnejte agresivně - není nic horšího, než učit své dítě, že agresivní chování je normální a silnější vyhrává. Také byste svému dítěti neměli říkat, že Vám svým chováním ublížilo - v tomto věku nerozumí spojení špatné chování - smutek. Rodič by se měl dívat dítěti přímo do očí a důsledně opakovat: "Nebij mě. Bolí to". Měli byste být trpěliví a pozorovat své dítě - jestliže Vaše chování není účinné, dejte dítěti možnost k projevu negativných emocí během hraní.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Již žádné noční krmení.

Spousta maminek řeší, kdy mají přestat s nočním krmením. Jestliže jste se pro to doposud nerozhodla, je čas to vyzkoušet.

> přečíst více

Jak naučit čištění zubů?

Je dobré nechat dítě zvykat na pravidelné a správné čištění zubů od malička. To se mu stane dobrým zvykem.

> přečíst více

Tvrdohlavé dítě

Často si rodiče stěžují na to, jak mají tvrdohlavé děti. Každé dítě si bez ohledu na temperament prochází fází tvrdohlavosti. Mohou to dávat najevo více či méně otevřeným způsobem.

> přečíst více