průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Dětská agresivita

rady v kategoriích: junior

Děsí Vás, že se Vaše dítě začíná chovat agresivně? Nechápete důvod náhlých změn nálady a chování a obáváte se jestli jste někde neudělali chybu? Buďte v klidu. Agresivní chování je součástí vývoje Vašeho dítěte koncem prvního roku jeho života.

Dítě začíná chápat, že je nezávislé a může mít svůj názor, který se snaží vyjádřit. Záchvaty hněvu nebo vzteku jsou cesty poznání světa - dítě poznává hranice a pravidla, jimiž se řídí svět. Vaše role jako rodiče v tomto stádiu je, naučit své dítě jak kontrolovat své emoce a chování.

Jak řešit agresi dítěte?
Za prvé nejdnejte agresivně - není nic horšího, než učit své dítě, že agresivní chování je normální a silnější vyhrává. Také byste svému dítěti neměli říkat, že Vám svým chováním ublížilo - v tomto věku nerozumí spojení špatné chování - smutek. Rodič by se měl dívat dítěti přímo do očí a důsledně opakovat: "Nebij mě. Bolí to". Měli byste být trpěliví a pozorovat své dítě - jestliže Vaše chování není účinné, dejte dítěti možnost k projevu negativných emocí během hraní.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

První boty

Jakmile Vaše dítě udělá první kroky, je na čase koupit perfektně padnoucí boty. Abyste vybrali správně, vyberte si několik zajímavých modelů a pak s sebou vezměte dítě - nekupujte boty bez zkoušení.

> přečíst více

První krůčky

Je mu již 13 měsíců a Vaše dítě ještě neudělalo první krůčky? Nebojte se, obvykle to bývá mezi 14. a 18. měsícem.

> přečíst více

Sbohem plenky

Neexistuje správná odpověď na otázku, kdy je ten pravý čas se zbavit plenek. Názory odborníků se liší, ale je obecně známo, že by se nemělo zbavovat plenek před 18. měsícem života, ale na druhou stranu ne déle než ve dvou letech.

> přečíst více