průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Bezpečí dítěte při jeho prvních krůčcích.

rady v kategoriích: junior

Dítě chodí s čím dál tím větším sebevědomím a objevuje svět. Stává se těžším ho kontrolovat na každém kroku a chránit ho před nebezpečím.

Zde najdete některé rady, jak udělat prostředí na hraní bezpečnějším a umožnit dítěti uspokojovat s radostí svou zvědavost.

Zajistěte všechny elektrické zásuvky speciálními krytkami. Přišroubujte ke zdi všechen nestabilní nábytek (knihovny, skříně, komody), aby nespadl. Dejte ze stolu dekorace a ubrus. Je lepší používat ploché podložky a dávat sklenice s teplými nápoji doprostřed stolu. Zajistěte, aby dítě nedosáhlo na jakékoli malé věci (šrouby, mince, kousky suchého chleba), igelitové pytlíky nebo léky, zejména na podlaze. Větrejte místnost tak, že necháte pootevřená okna a dveře. Zajistěte je, aby se nedaly zcela otevřít. Ukryjte ostré nástroje, čistící prostředky a kosmetiku vysoko do skříně a ideálně na jedno místo. Pokud zapnete troubu, nevpouštějte dítě do kuchyně. Položte na podlahu protiskluzový koberec. Nepoužívejte čistící WC bloky.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

První boty

Jakmile Vaše dítě udělá první kroky, je na čase koupit perfektně padnoucí boty. Abyste vybrali správně, vyberte si několik zajímavých modelů a pak s sebou vezměte dítě - nekupujte boty bez zkoušení.

> přečíst více

První krůčky

Je mu již 13 měsíců a Vaše dítě ještě neudělalo první krůčky? Nebojte se, obvykle to bývá mezi 14. a 18. měsícem.

> přečíst více

Vývoj řeči Vašeho dítěte

Vývoj dítěte závisí na spoustě elementů. Jedním z nich je získání komunikačních dovedností - tedy řeči.

> přečíst více