průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Bezpečí dítěte při jeho prvních krůčcích.

rady v kategoriích: junior

Dítě chodí s čím dál tím větším sebevědomím a objevuje svět. Stává se těžším ho kontrolovat na každém kroku a chránit ho před nebezpečím.

Zde najdete některé rady, jak udělat prostředí na hraní bezpečnějším a umožnit dítěti uspokojovat s radostí svou zvědavost.

Zajistěte všechny elektrické zásuvky speciálními krytkami. Přišroubujte ke zdi všechen nestabilní nábytek (knihovny, skříně, komody), aby nespadl. Dejte ze stolu dekorace a ubrus. Je lepší používat ploché podložky a dávat sklenice s teplými nápoji doprostřed stolu. Zajistěte, aby dítě nedosáhlo na jakékoli malé věci (šrouby, mince, kousky suchého chleba), igelitové pytlíky nebo léky, zejména na podlaze. Větrejte místnost tak, že necháte pootevřená okna a dveře. Zajistěte je, aby se nedaly zcela otevřít. Ukryjte ostré nástroje, čistící prostředky a kosmetiku vysoko do skříně a ideálně na jedno místo. Pokud zapnete troubu, nevpouštějte dítě do kuchyně. Položte na podlahu protiskluzový koberec. Nepoužívejte čistící WC bloky.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Dětská agresivita

Děsí Vás, že se Vaše dítě začíná chovat agresivně? Nechápete důvod náhlých změn nálady a chování a obáváte se jestli jste někde neudělali chybu?

> přečíst více

Jak naučit čištění zubů?

Je dobré nechat dítě zvykat na pravidelné a správné čištění zubů od malička. To se mu stane dobrým zvykem.

> přečíst více

Dítě na slunci

Vaše dítě má velice citlivou pokožku a nemá žádný ochranný mechanismus proti slunečním paprskům. Stačí několik minut na slunci a kůže může být spálená a podrážděná.

> přečíst více